روغن موتور توتال 0W-30 Quartz 9000

    قیمت برای شما :
  • 177,000 تومان
  • تولید کننده : Total
  • کد محصول : YKP-1391
  • وضعیت : موجود

کار روغن موتور چيست ؟
وظايف اصلی روغن موتور ؛ روان سازی قسمتهای متحرک موتور ، به حداقل رساندن اصطحکاک و فرسايش ، کمک به کاهش حرارت و به خود گرفتن کثافات ، ذرات معلق و رسوبات لجنی حاصل از احتراق می باشد .
بدليل اينکه روغن موتور بايد اين چند کار پيچيده را به طور همزمان انجام دهد ، يک فرمولاسيون شيميايی پيچيده را می طلبد ، اما شما برای آنکه بدانيد روغن موتور چگونه عمل می کند ، چگونه رده بندی می شود و چگونه بايد نوع صحيح آنرا برای خودرويتان برگزينيد ، نياز به شيميدان و يا مهندس شيمی بودن ، نداريد . کافی است با انواع مختلف روغن موتور ، رده بنديهای آن و علائم و اختصاراتی که برای آن استفاده می شود .


چند نکته :
رعايت نکات زير باعث افزايش عمر موتور و عملکرد بهتر آن خواهد شد :


۱- با هر بار تعويض روغن ، فیلتر را نيز حتما تعويض نماييد ( بدون توجه به ميزان کارکرد آن ) .
۲- از ترکيب چند روغن با يکديگر پرهيز کنيد .
۳- پس از استارت زدن اجازه دهيد موتور حداقل ۱۵ ثانيه درجا کار کرده و سپس تا مدتی با دور پايين برانيد .
۴- هيچگاه از افزودنيها استفاده نکنيد ، چرا که ممکن است با افزودنيهای موجود در روغن سازگار نباشند ، و اين را نيز بدانيد که هرچه لازم باشد در خود روغن موجود است .
۵- از روغنی که بيش از ۳ سال از تاريخ توليد آن گذشته ، استفاده نکنيد .
۶- سياه نشدن روغن ، نشانه مرغوبيت آن نيست ، بلکه بدين معناست که روغن قابليت جذب ذرات اسيدی و ناخالصيها را نداشته است .
۷- در صورتيکه سالهاست از روغن مينرال استفاده می کنيد ، اقدام به تعويض آن با نوع سنتتيک يا نيمه سنتتيک ننماييد ( حتی با استفاده از روغن Flush)

مشخصات کلی
شرکت سازنده Total فرانسه
مشخصات
نوع بنزيني-ديزلي
حجم 5 ليتر
روش ساخت تمام سنتزي
مدل 0W30
سایر مشخصات
سایر توضیحات قابل استفاده در کلیه موتورهای جدید دیزل و بنزینی / مناسب دشوارترین شرایط رانندگی (در بزرگراه‌ها, خیابان‌های پرتردد و پر ترافیک و هوای مرطوب و غبار آلود) / مناسب کلیه فصول حتی فصول سرد / جدیدترین تاییدیه‌ها حداقل از 15 سازنده پر آوازه خودرو / %100 سینتتیک و برخوردار از کیفیت عالی, مقاوم در برابر فرسایش و اکسیداسیون / سیالیت استثنایی این روغن باعث کاهش میزان اصطکاک, صرفه‌جویی در مصرف سوخت و سهولت استارت در هوای سرد / فواصل تعویض روغن بسیار طولانی (هم از نظر زمانی و هم از نظر کارکرد) / برخورداری از قابلیت بالای شویندگی موتور
لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر خود را به این محصول ثبت نمایید.