جا فیوز کالسکه ای آردی

    قیمت برای شما :
  • 9,900 تومان
  • کد محصول : YKP-1202
  • وضعیت : موجود

فیوز (fuse) نوعی مقاومت با مقاومت الکتریکی کم است که به عنوان یک وسیله فدا شونده (sacrificial device) در برابر اضافه جریان (overcurrent) ناشی از مدار بار یا منبع حفاظت ارایه می‌کند. جزء ضروری فیوز یک سیم یا نوار فلزی است که زمانی که جریان بیش از حد زیاد شود، ذوب می‌شود و مداری که در آن قرار دارد را قطع می‌کند. اتصال کوتاه، اضافه بار، عدم تطابق بار یا خرابی دستگاه، دلایل اصلی اضافه جریان می‌باشند.


فیوز جریان بیش از حد را قطع می‌کند، طوری که از آسیب بیش‌تر ناشی از اضافه گرما و یا آتش‌سوزی جلوگیری می‌شود. اغلب مقررات سیم‌کشی یک جریان نامی بیشینه برای فیوز مدارهای خاص را تعریف می‌کنند. استفاده از دستگاه‌های حفاظت از اضافه جریان، در سیستم‌های الکتریکی برای محدود کردن تهدید جانی و صدمه به اموال ضروری می‌باشد. فیوز‌ها در طیف گسترده‌ای از رتبه‌بندی جریان و ولتاژ برای حفاظت از سیستم سیم‌کشی و تجهیزات الکتریکی تولید می‌شوند. فیوزهای خود ریست شونده (self-resetting fuses) پس از رفع شدن اضافه بار، مدار را به طور خودکار باز می‌گردانند؛ این کار می‌تواند در کاربردهایی مانند هوا و فضا یا هسته‌ای که جایگزین کردن فیوز غیر ممکن است، مفید باشد.


فیوز خودرو

فیوز خودرو (automotive fuse) برای حفاظت از سیم‌کشی و تجهیزات الکتریکی وسایل نقلیه استفاده می‌شود. چندین نوع مختلف از فیوزهای خودرو وجود دارد و استفاده از هر یک از آن‌ها بستگی به کاربرد خاص و نیاز ولتاژ و جریان مدار الکتریکی دارد. فیوزهای خودرو را می‌توان در بلوک فیوز (fuse blocks)، فیوزگیر درون خطی (inline fuse holders) و یا گیره فیوز نصب کرد. برخی از فیوزهای خودرو گاهی اوقات در کاربردهای الکتریکی غیر خودرویی نیز استفاده می‌شوند. استانداردهای فیوز خودرو توسط SAE جهانی (که قبلا به عنوان انجمن مهندسان خودرو شناخته می‌شد) منتشر شده است.


فیوز خودرو می‌توان در چهار گروه دسته‌بندی کرد:


   - فیوز تیغه‌ای (blade fuses)


   - فیوزهای تیوب شیشه‌ای (glass tube fuse) و یا فیوزهای نوع بوشی (Bosch type fuse)


   - لینک‌های زود گداز (fusible links)


   - محدود کننده فیوز (fuse limiter)

مشخصات کلی
شرکت سازنده iman tak ایمان تک
مدل جا فیوز کالسکه ای آردی
تعداد بسته 1
لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر خود را به این محصول ثبت نمایید.