جفت لامپ یخی H4 سه خار هایپرتک

    قیمت برای شما :
  • 23,000 تومان

* انتخاب موارد الزامی

لامپ هالوژن نوعی لامپ رشته ای است که در ان رشته به وسیله گازهای فشرده و خنثی و مقدار اندکی از عناصر هالوژن مانند یدوبرم احاطه شده است. چرخه موجود در لامپ های هالوژن که موجب ته نشین شدن مجدد تنگستن بخار شده بر روی رشته می شود نقش موثری در افزایش عمر ان لامپ ها دارد در این لامپ ها به علت وجود همین چرخه امکان بال بردن دمای رشته بدون کاهش یافتن عمر لامپ نسبت به لامپ های معمولی نیز به وجود می آید که به افزایش بهره وری این لامپ ها می انجامد.


عملکرد:  در این لامپ ها وظیفه هالوژن ایجاد یک چرخه شیمیایی است که در ان تنگستن بخار شده در اثر حرارت از روی سطح رشته دوباره بر روی آن ته نشین می شود. از آنجا که در لامپ های التهابی معمولی تنگستن بخار شده بر روی حباب لامپ ته نشین می شودته نشین نشدن تنگستن بر روی حباب در لامپ های هالوژن موجب تمیز ماندن حباب و ثابت ماندن نور لامپ در طول عمر این لامپ ها می شود.عملکرد هالوژن به این صورت که هالوژن در قسمت های کم دماتر حباب تنگستن ترکیبی می شود این ترکیب با رسیدن با نقاط بسیار داغ لامپ یعنی روی رشته جدا شده دوباره به صورت هالوژن و تنگستن در می آیدو به این ترتیب هالوژن تنگستن بخار شده را دوباره به رشته باز میگرداند. برای آنکه هالوژن و بخار تنگستن با هم ترکیب شیمیایی شوند دمای داخلی حبای لامپ باید ز لامپ های معمولی بیشتر باشد. برای جلوگیری از آسیب دیدن حباب این لامپ ها باید از کوارتز با انواع دیگر شیشه ها با دمای ذوب بالا(مانند آلومینیو سیلیکا) ساخته شود. از آنجایی که کوارتز از مقاومت خوبی در مقابل فشار برخوردار است استفاده از این ماده این امان را فراهم می آورد تا فشار گاز داخل حباب افزایش یابد و افزایش فشار گاز های داخل حباب باعث کاهش تبخیر تنگستن از روی رشته و افزایش عمر لامپ می شود (در لامپ های بی کیفیت تنگستن بخار شده معمولا بر روی محل اولیه خود ته نشین نمی شود و در نهایت رشته در قسمت هایی که بیشتر گرم می شوند نازک شده و قطع می شود.)


لامپ هالوژن: لامپ های هالوژن اکثرا بسیار کوچکتر از لامپ های رشته عادی می باشند زیرا برای کارکرد موفق باید دمای حباب بیشتر از 200 دزجه سانتیگراد باشد. به همین منظور باید حبابی از جنس سیلیکای سیم کشی شده یا بعضی اوقات شیشه آلومینیو سیلیکات باشد. اغلب این حباب داخل یک لایه شیشه ای دیگر پوشیده می شود. لایه بیرونی برای احتیاط قرار داده می شود تا پرتو ماوراء بنفش را کاهش دهد و در برابر انفجاری که گاهی اوقات برای این لامپ ها رخ می دهد لایه ای محافظ تشکیل دهد. همچنین برای کاهش اثر ضایعات ناشی از اثر انگشت. همچنین مل های ساخته شده برای ولتاژهای 12و 24 ولت رشته های فشرده تری دارند که برای کنترل نوری مناسب اند همچنین بازده نوری بیشتری دارند و عمر بیشتری نسبت به مدل های غیر هالوژنی دارند. مقدار نور خروجی هم تقریبا در طول عمر لامپ ثابت است.


در جدول مندلیف هالوژن به گروهی متشکل از 5 ماده شیمیایی بسیار واکنش پذیر اطلاق میشود که در دسته نافلزها قرار گرفته اند. لامپ های هالوژن که به طور گسترده در چراغ های جلوی وسایل نقلیه مورد استفاده قرار میگیرند از یک رشته نازک تنگستن و یک حباب شیشه ای حاوی گاز هالوژن تشکیل شده اند با هربار روشن کردن چراغ گازهالوژن موجب داغ شدن رشته تنگستن و در نتیجه تولید نوری سفید رنگ می شود و یا با شیشه زنگی نیز نور لامپ ه رنگ های مختلف تبدیل میشود.

مشخصات کلی
شرکت سازنده ساخت چین تحت لیسانس آلمان
مدل جفت لامپ یخی H4 سه خار هایپرتک
تعداد بسته 2 عدد
تنوع رنگ آبی (یخی)
سایر مشخصات
توان مصرفی 100/90W (وات)
ولتاژ ورودی 12V (ولت)
لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر خود را به این محصول ثبت نمایید.