استپر موتور پراید اصل زیمنس

    قیمت برای شما :
  • 55,000 تومان
  • تولید کننده : زیمنس siemens
  • کد محصول : YKP-1127
  • وضعیت : ناموجود

از آنجایی که قطعات خودرو با جان انسان سر و کار دارد، همه تلاش و همت خود را به کار برده ایم تا عالی ترین محصولات را برای مشتریان گرانقدرمان فراهم آوریم تا همواره به کار گیری این قطعات مایه آسایش ایشان را فراهم نموده و از بابت به کار گیری این  قطعات، با اطمینان خاطری دائمی همراه باشند. استپر موتور پراید اصل زیمنس ساخت کشور نرکیه بوده و دارای 2 ماه گارانتی تعویض بدون قید و شرط می باشد.

استپر موتور خودرو در واقع موتوري است كه به جاي حركت چرخشي آزاد حركت قفلي داشته و به جاي كار با برق و بدنه مستقيم، با پالس كار مي‌كند و به ازاي هر پالس دريافتي ميتواند يك گام به جلو و يا عقب بر دارد. اين گام كه قابل تنظيم است، مي‌تواند در جهت راست گرد يا چپ گرد باشد . استپر موتور با روشن شدن الکترومگنت ها 1 تا 4 ، چهار چرخش 3.6 درجه ای در این مثال می کند.
نمونه استپر موتور را مي‌توان در ساعت مچي مشاهده نمود به گونه‌اي كه عقربه ثانيه شمار حركتهاي قفلي يك درجه‌اي را انجام مي‌دهد. با استفاده از يك چرخ دنده حركت چرخشي استپ موتور را در متور به حركت رفت و آمد سوزن ژيگلور انتقال مي‌دهند. استپر موتور در واقع همانند ژيگلور دور آرام در پيكان و يا شير برقي دور آرام در پژو 405 است. استپر موتور مورد استفاده در خودروهاي انژكتوري به جاي يك مرحله باز و بسته كردن سوزن، شامل 200 مرحله هستند كه از يكديگر فاصله دارند. استپر موتور براي طي اين 200 مرحله نياز به 200 پالس از جانب ECU واحد كنترل الكترونيكي دارد كه در زمان لازم آن را دريافت مي‌كند.


وظيفه عمده استپر در موتور به شرح ذيل می باشد:
- تنظيم دور آرام
- مانع از خاموش شدن خودرو هنگام برداشتن ناگهاني پدال گاز
- تأمين افت دور RPM ناشي از گرفتن بار
- ساسات
- هنگام روشن شدن كولر دور موتور را زياد مي‌كند.


اولين وظيفه مهم اين قطعه روشن نگه داشتن خودرو در حالت دور آرام است كه در واقع همان وظيفه ژيگلور دور آرام است. اصل كار با باز كردن مسير اضافي هوا براي سيلندر تأمين مي‌شود.
دومين وظيفه اين قطعه در هنگام روشن شدن كولر مشخص مي‌شود يكي از مشخصه‌هاي خودروهاي كولردار داشتن مكانيزمي به عنوان وكيوم كولر براي افزايش نسبي ميزان گاز در هنگام كولر گرفتن است. اين سيستم به گونه‌اي كار مي‌كند تا در هنگام كولر گرفتن با افزايش مقدار گاز، نيروي مخالف كولر را كه بر روي موتور فشار مي‌آورد خنثي كرده و از افت قدرت موتور جلوگيري بعمل آيد. وقتي كليد كولر زده مي‌شود يك پيغام از مجموعه سيستم كولر به ECU انژكتور مي‌رسد با دريافت اين پيغام بلافاصله ECU دستورهاي پالسي خود را به استپر موتور فرستاده و مسير عبور هوا را چندين مرحله باز مي‌كند و اين كار باعث شده تا دور موتور نه تنها زير بار كولر تضعيف نشود بلكه چيزي حدود 50 دور در دقيقه نيز افزايش يابد. اصولاً وكيوم كولر بايد به نحوي كار كند كه هيچگونه تغييري در دور موتور ايجاد نشود. در هر صورت با توجه به اينكه ممكن است در هنگامي كه موتور سرد است نيز كولر گرفته شود اين 50 دور مي‌تواند تضمين براي حفظ پايداري موتور باشد.
وظيفه سوم به انجام عمليات ساسات بر مي‌گردد. در هنگاميكه خودرو سرد است سوزن استوپر طوري توسط ECU تنظيم مي‌شود كه نسبت هوا به سوخت كاهش يافته و خودرو با بنزين بيشترين راه اندازي مي‌شود تا اولاً با اولين استارت روشن شده و ثانياً هر چه سريعتر گرم شود و اين كار به صورت اتوماتيك در خودروهاي انژكتوري انجام مي‌شود.
با استارت زدن هر خودرو انژكتوري در وهله اول دور موتور كمي بالاتر از حد عادي است كه پس از حدود يك دقيقه به دور عادي خود يعني بين 750 الي 850 دور در دقیقه باز مي‌گردد و اين نشان از ساسات اتوماتيك دارد.
كار ديگر استپر موتور كه در خودروها انجام مي‌شود تنظيم هواي مورد مصرف سيلندرهاي موتور در زمان رها كردن پدال گاز است. در خودروهايي كه فاقد اين قطعه هستند با رها كردن گاز تنظيم سوخت و هوا به علت بسته شدن ناگهاني دريچه گاز به هم مي‌خورد و ديده می‌شود كه به هنگام رها كردن گاز، خودرو بطور ناگهاني و لحظه‌اي دود مي‌كند، اما در اين سيستم با وجود استپ موتور ديگر اين مشكل وجود ندارد چرا كه به محض رها كردن پدال گاز استپ موتور خود را به عقب كشيده و مسير بيشتري را براي سوختن بنزين‌هاي پاشش شده اما به داخل سيلندر وارد نشده است را تأمين می كند.
مشخصات کلی
شرکت سازنده زیمنس ساخت کشور ترکیه
تعداد بسته 1 عدد
سایر مشخصات
ولتاژ ورودی 12V (ولت)
مناسب برای خودرو پراید
لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید تا نظر خود را به این محصول ثبت نمایید.